Jeszcze jakiś czas temu duże powierzchnie przemysłowe kojarzyły nam się głównie z surowymi wnętrzami, bo takie też rzeczywiście były, nie tylko dla naszych oczu. Ściany, posadzki i stropy z surowego żelbetu, czy stalowe konstrukcje nie do końca zabezpieczone nawet przed korozją. Dziś więcej i lepiej inwestujemy w przemysłowe powierzchnie. Zależy nam na trwałości, ale też na optymalizacji kosztów eksploatacji, w tym ogrzewania, a tu niezbędne wręcz są właściwe izolacje.

Izolacje termiczne budynków optymalizujące koszty ogrzewania przemysłowych powierzchni

Podstawą optymalizacji kosztów ogrzewania wszelkich budynków, w tym hal przemysłowych, produkcyjnych, czy magazynowych, są właściwie zaprojektowane i wykonane izolacje termiczne. Mówiąc w uproszczeniu, izolacje termiczne zabezpieczają obiekt przed stratami ciepła. Do wykonania izolacji przegród zewnętrznych budynku przemysłowego możemy wykorzystywać różne materiały: wełnę mineralną, styropian, czy różnego rodzaju pianki o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Ich dobór zależy od potrzeb i warunków BHP, jakie musi spełniać budynek zgodnie z przepisami i normami. Podobnie jest z realizacją innych termoizolacji.

Obniżenie kosztów eksploatacji powierzchni przemysłowych

Termoizolacja ma znaczenie nie tylko przy optymalizacji kosztów samego ogrzewania powierzchni przemysłowych, ale też optymalizacji kosztów eksploatacji różnych przemysłowych instalacji, zbiorników, ciągów przemysłowych itp., które również mają być chronione przed utratą ciepła, a czasem zimna. Izolacje zimnochronne są wykorzystywane nie tylko w magazynach, czy innych pomieszczeniach, w których zależy nam na utrzymaniu odpowiednio niskiej temperatury. Wykorzystujemy je na przykład w instalacjach klimatyzacyjnych. Dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych zimnochronnych redukujemy koszty eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych. Materiały ciepłochronne wykorzystujemy natomiast przy piecach, kanałach grzewczych, kotłach energetycznych, a także wykonujemy z nich termiczne izolacje techniczne rurociągów.