Izolacje akustyczne

Projektujemy, dostarczamy i montujemy izolacje akustyczne. Takie systemy pozwalają zwiększyć komfort życia i pracy w przestrzeniach narażonych na duży hałas. Warto jednak dodać, że oddziaływanie głośnych i uciążliwych dźwięków ma wpływ nie tylko na wygodę, ale też zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Przebywanie w hałaśliwych miejscach w pierwszym rzędzie szkodzi naszemu słuchowi, może jednak negatywnie oddziaływać także na inne sfery i układy ludzkiego organizmu. Osoby pracujące w miejscach, w których utrzymuje się wysoki poziom głośnych dźwięków, mają problemy z koncentracją, bywają zestresowane, łatwiej denerwują się i tracą panowanie nad emocjami, cierpią na bezsenność oraz chroniczne zmęczenie. Właśnie dlatego ważne jest, by stanowiska pracy narażone na oddziaływanie wzmożonych bodźców dźwiękowych były wyposażone w profesjonalne izolacje akustyczne.

Trzeba również pamiętać, że do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie odpowiednich akcesoriów ochronnych pracownikom wykonującym swoje zadania w szkodliwych warunkach. Jest on zobowiązany między innymi do dostarczenia środków ochrony osobistej, takich jak zatyczki do uszu czy innego typu ochronniki słuchu.

Takie rozwiązania działają jednak jedynie częściowo. Mogą nie zapewniać wystarczającego odizolowania od szkodliwych bodźców. Praca z wykorzystaniem ochronników słuchu może być także bardziej uciążliwa dla wykonujących ją osób. Dlatego obok izolacji termicznej w zakładzie przemysłowym warto postawić także na skuteczną izolację akustyczną. Oferowane przez nas rozwiązania są wykorzystywane w szerokim zakresie branż przemysłowych, produkcyjnych czy usługowych.

Metody redukcji hałasu przemysłowego

Stosujemy szeroki arsenał środków służących redukcji hałasu przemysłowego. W naszej ofercie znajdą Państwo:

•tłumiki,
•maty i płyty dźwiękochłonne,
•ekrany,
•akustyczne obudowy maszyn.

Każda z metod stosowania izolacji akustycznej doskonale sprawdza się w określonych przypadkach. Jeśli mają Państwo wątpliwości, na jakie elementy warto się zdecydować, nasi eksperci z przyjemnością pomogą w dobraniu odpowiednich rodzajów produktów. Warto podkreślić, że stosowanie izolacji akustycznej jest niezbędne w wielu miejscach – wszędzie tam, gdzie pracujące maszyny generują hałas o wartościach przekraczających dopuszczalne normy.

Dostarczane przez nas rozwiązania doskonale sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, warsztatach oraz halach magazynowych. Systemy dźwiękochłonne zdają egzamin w:

•tartakach,
•zakładach obróbki metali,
•fabrykach produkujących pojazdy oraz maszyny ciężkie.

Izolacja akustyczna może okazać się niezbędna także w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, czy odzieżowym. Najogólniej rzecz ujmując, wszędzie tam, gdzie pracują maszyny, których dźwięk może być uciążliwy, warto zadbać o środki redukujące hałas przemysłowy. Tłumiki hałasu oraz osłony akustyczne są wykorzystywane również w przemyśle chłodniczym, gdzie sporą uciążliwością może być dźwięk pracujących agregatów oraz kompresorów.