Izolacje instalacji ciepłowniczych

Zapewniamy izolacje instalacji ciepłowniczych. Pośród oferowanych przez nas systemów znajdą Państwo materiały izolacyjne nadające się do zabezpieczenia ciepłociągów parowych, ale też kanałów spalin, czy przewodów kominowych. Rola prezentowanych izolacji instalacji ciepłowniczych jest dwojaka. Z jednej strony chronią one przesyłane substancje przed utratą temperatur, jak ma to miejsce w wypadku ciągów ciepłowniczych, z drugiej natomiast – zabezpieczają najbliższe otoczenie instalacji przed przegrzaniem, a nawet groźbą pożaru, jak to się dzieje w wypadku przewodów kominowych. Izolacja termiczna ma zatem bardzo duże znaczenie z punktu widzenia minimalizowania strat ciepła, ale także ochrony przed wystąpieniem szkodliwych zjawisk.

Jeśli poszukują Państwo firmy specjalizującej się w wykonywaniu izolacji instalacji ciepłowniczych, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dobierzemy odpowiednie materiały, a także przeprowadzimy ich profesjonalny montaż w wybranym miejscu.

Materiały do izolacji rurociągów

Bardzo ważne w kontekście wykonywania izolacji rurociągów jest dobranie odpowiednich materiałów. Muszą cechować się one nie tylko właściwym współczynnikiem przenikania ciepła, ale także umożliwiać prawidłowy montaż na izolowanym obszarze. Pośród materiałów stosowanych jako izolatory ciągów ciepłowniczych można zatem wymienić otuliny z wełny mineralnej, wełniane maty wzmocnione siatką stalową, wełnę mineralną wzbogaconą o jednostronną warstwę folii oraz otuliny z twardego poliuretanu.

Warto wspomnieć też o rurach preizolowanych, czyli technologii pozwalającej zrezygnować z dodatkowej izolacji układanej w wykopie, czy instalowanej w ramach sieci napowietrznych. Rury preizolowane już na etapie produkcji wyposażone są w warstwę ochronną wykonaną z poliuretanu. W wypadku starszych instalacji spotyka się także ciągi izolowane za pomocą sztywnego krzemianu wapnia oraz pianobetonu. Jeśli nie wiedzą Państwo, jakie materiały do izolowania rurociągów warto zastosować w konkretnym przypadku, służymy pomocą i profesjonalnym doradztwem.

Materiały, których używamy do izolacji instalacji ciepłowniczych, wykazują się odpornością na temperatury sięgające nawet 700 stopni Celsjusza, doskonale zabezpieczając układy przed utratą ciepła, ale też chroniąc otoczenie – w tym również ludzi – przed przegrzaniem, oparzeniem, a nawet pożarem.

;