Izolacje termiczne – ciepłochronne i zimnochronne

W naszej ofercie znajdą Państwo izolacje termiczne. To kompleksowe systemy zapewniające skuteczną ochronę przed utratami energii cieplnej, a co za tym idzie – znacząco wpływające na poziom oszczędności w budżecie. Zajmujemy się projektowaniem i montażem termoizolacji, które chronią obiekty przemysłowe przed utratą ciepła. Mowa o konkretnych rozwiązaniach zabezpieczających dane odcinki technologiczne i produkcyjne. Pośród systemów, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, warto wskazać na przykład izolacje zbiorników, czy zabezpieczenie termiczne ciągów przesyłowych.

Należy mieć na uwadze, że oprócz komfortu i bezpieczeństwa pracowników, właściwe warunki termiczne muszą być zachowane także ze względu na specyfikę niektórych procesów produkcyjnych oraz magazynowych. Izolacje termiczne są zatem warunkiem koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania rozlicznych branż przemysłu.

Termoizolacje są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Służą między innymi do ograniczenia strat ciepła podczas przesyłu mediów w instalacjach ciepłowniczych, a także podczas gromadzenia cieczy w zbiornikach przemysłowych. Stosowanie izolacji termicznych przyczynia się zatem do zwiększenia wydajności danych procesów, a także pozwala zadbać o zapewnienie prawidłowych warunków do ich prowadzenia.

Wśród termoizolacji można wyróżnić dwie podstawowe grupy:

• izolacje ciepłochronne,
• izolacje zimnochronne.

W asortymencie naszych usług i produktów znajdą Państwo rozwiązania sprawdzające się w obu wymienionych typach termoizolacji.