Izolacje termiczne – ciepłochronne i zimnochronne

W naszej ofercie znajdą Państwo izolacje termiczne. To kompleksowe systemy zapewniające skuteczną ochronę przed utratami energii cieplnej, a co za tym idzie – znacząco wpływające na poziom oszczędności w budżecie. Zajmujemy się projektowaniem i montażem termoizolacji, które chronią obiekty przemysłowe przed utratą ciepła. Mowa o konkretnych rozwiązaniach zabezpieczających dane odcinki technologiczne i produkcyjne. Pośród systemów, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, warto wskazać na przykład izolacje zbiorników, czy zabezpieczenie termiczne ciągów przesyłowych.

Należy mieć na uwadze, że oprócz komfortu i bezpieczeństwa pracowników, właściwe warunki termiczne muszą być zachowane także ze względu na specyfikę niektórych procesów produkcyjnych oraz magazynowych. Izolacje termiczne są zatem warunkiem koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania rozlicznych branż przemysłu.

Termoizolacje są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Służą między innymi do ograniczenia strat ciepła podczas przesyłu mediów w instalacjach ciepłowniczych, a także podczas gromadzenia cieczy w zbiornikach przemysłowych. Stosowanie izolacji termicznych przyczynia się zatem do zwiększenia wydajności danych procesów, a także pozwala zadbać o zapewnienie prawidłowych warunków do ich prowadzenia.

Wśród termoizolacji można wyróżnić dwie podstawowe grupy:

W asortymencie naszych usług i produktów znajdą Państwo rozwiązania sprawdzające się w obu wymienionych typach termoizolacji.

Izolacje zimnochronne i ciepłochronne

Przykładem instalacji niezbędnych w przemyśle są izolacje zimnochronne. Spotykane są w chłodniach różnego typu, a zatem w halach produkcyjnych, których temperatura musi być utrzymywana na niskim poziomie, ale też w chłodzonych magazynach, czy specjalistycznych pojazdach dostawczych. Instalacje zimnochronne znajdują także zastosowanie w ubojniach, komorach kriogenicznych i przestrzeniach badawczych oraz instalacjach klimatyzacyjnych.

Izolacje zimnochronne są wykonywane z materiałów o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła. Izolują one obiekty, w których ma panować niska temperatura, ograniczają także powstawanie mostków cieplnych. Dzięki tego typu termoizolacjom można obniżyć koszty związane ze stałym chłodzeniem różnego typu urządzeń, komór i innych przestrzeni.

Izolacje zimnochronne są wykorzystywane między innymi w:

Zapewniamy szeroki wybór produktów, które można dobrać do konkretnego zastosowania, aby zapewnić wysoki poziom izolacyjności danego obszaru.

Izolacje ciepłochronne

Drugim typem termoizolacji są izolacje ciepłochronne. Są również niezwykle ważne podczas wielu procesów technologicznych i nie tylko. Materiały ciepłochronne stosuje się przy piecach, kanałach grzewczych, kotłach energetycznych, czy izolacjach rurociągów. Wszędzie tam, gdzie znaczące utraty ciepła mogą łączyć się z konkretnymi stratami finansowymi, ale też w miejscach, w których oddziaływanie gorących urządzeń i instalacji może być niebezpieczne i szkodliwe dla ludzi i maszyn. Stosowanie izolacji ciepłochronnych ma zatem duże znaczenie dla ekonomicznego aspektu różnego typu procesów, ale także dla bezpieczeństwa osób, które je obsługują.

Pośród materiałów chroniących przed emisją ciepła oraz zimna najczęściej stosowane są wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa.

;