Izolacje termiczne

W naszej ofercie znajdą Państwo izolacje termiczne. To kompleksowe systemy zapewniające skuteczną ochronę przed utratami energii cieplnej, a co za tym idzie – znacząco wpływające na poziom oszczędności w budżecie. Zajmujemy się projektowaniem i montażem izolacji termicznych, które chronią obiekty przemysłowe przed utratą ciepła. Mowa o konkretnych rozwiązaniach zabezpieczających dane odcinki technologiczne i produkcyjne. Pośród systemów, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, warto wskazać na przykład izolacje zbiorników, czy zabezpieczenie termiczne ciągów przesyłowych. Należy mieć na uwadze, że oprócz komfortu i bezpieczeństwa pracowników, właściwe warunki termiczne muszą być zachowane także ze względu na specyfikę niektórych procesów produkcyjnych oraz magazynowych. Izolacje termiczne są zatem warunkiem koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania rozlicznych branż przemysłu.

Izolacje zimnochronne i ciepłochronne

Przykładem instalacji niezbędnych w przemyśle są izolacje zimnochronne oraz ciepłochronne. Te pierwsze spotykane są w chłodniach różnego typu, a zatem halach produkcyjnych, których temperatura musi być utrzymywana na niskim poziomie, ale też w chłodzonych magazynach, czy specjalistycznych pojazdach dostawczych. Instalacje zimnochronne znajdują także zastosowanie w ubojniach, komorach kriogenicznych i przestrzeniach badawczych oraz instalacjach klimatyzacyjnych.

Materiały ciepłochronne znajdujemy natomiast przy piecach, kanałach grzewczych, kotłach energetycznych, czy izolacjach rurociągów. Wszędzie tam, gdzie znaczące utraty ciepła mogą łączyć się z konkretnymi stratami finansowymi, ale też w miejscach, w których oddziaływanie gorących urządzeń i instalacji może być niebezpieczne i szkodliwe dla ludzi i maszyn, stosuje się skuteczne izolacje ciepłochronne.

Pośród materiałów chroniących przed emisją ciepła oraz zimna najczęściej stosowane są wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa.

;