Izolacje zbiorników

Dostarczamy systemy z zakresu izolacji zbiorników przemysłowych. Zapewnienie należytej izolacji może mieć kluczowy wpływ na procesy produkcyjne, magazynowe, czy badawcze. Zabezpieczenie termiczne zbiorników znajduje zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu, począwszy od produkcji spożywczej, poprzez branżę farmaceutyczną i kosmetyczną, aż po rolnictwo. Praktycznie na wszystkich nakreślonych wyżej polach to od temperatury procesów zależne jest powodzenie całego ciągu produkcyjnego, a co za tym idzie, konkretne właściwości otrzymywanych substancji, specyfików, pasz, czy artykułów spożywczych. Warto jednak podkreślić, że to nie jedyne obszary eksploatacji systemów izolujących zbiorniki przemysłowe.

Zbiorniki są stosowane w wielu różnorodnych procesach przemysłowych Służą do przechowywania cieczy, którym temperatura przeważnie musi mieścić się w określonym zakresie. Dlatego odizolowanie od warunków zewnętrznych ma tak duże znaczenie. Dobór odpowiedniego materiału chroniącego przed zmianami temperatur pozwala na zmniejszenie strat ciepła (a co za tym idzie, strat finansowych), ale może być też niezbędne do prowadzenia danego procesu.

Izolacja zbiorników najczęściej obejmuje zarówno ich ściany, jak i dach. Bardzo ważne jest dobranie materiałów o odpowiedniej gęstości oraz współczynniku przenikania ciepła. Podobnie jak w przypadku izolacji rur ciepłowniczych niezbędne jest także odpowiednie przymocowanie izolacji do danego obiektu. Ma to na celu wyeliminowanie powstawanie mostków cieplnych w miejscach łączenia poszczególnych elementów.

Materiały do izolowania zbiorników przemysłowych

Materiały chroniące przed utratą ciepła, a także zabezpieczające przed zbytnim przegrzaniem, znajdują również zastosowanie w izolacji zbiorników paliwowych, wodnych oraz gazowych. Często też izolacje zbiorników montowane są wokół kadzi służących do produkcji odnawialnych źródeł energii powstających w procesie rozkładu materiału biologicznego. Pośród tworzyw najczęściej używanych do zapewnienia ochrony termicznej wymienić należy wełnę mineralną, szkło, ceramikę, kauczuk, ale też hydrożele oraz poliuretan. Rodzaj materiału użytego przy izolacji jest przeważnie podyktowany charakterem chronionego zbiornika i rodzajem procesów, jakie w nim zachodzą, dlatego też niezbędne jest sięgnięcie po opinię biegłych specjalistów, jeśli rozważają Państwo dobór konkretnego rozwiązania.

;