IZOLWENT
Izolacje techniczne, wentylacje,
rekuperacje
Więcej

Wykonywanie izolacji technicznych to:

• Izolacje ciepłochronne i izolacje zimnochronne
• Izolacje akustyczne zbiorników przemysłowych, rurociagów grzejnych
• Izolacje instalacji cieplnych
• Izolacje systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz kanałów wentylacyjnych

Korzystając z usług naszej firmy można liczyć na fachowe doradztwo przy zakupieniu odpowiednich materiałów izolacyjnych, które zapewnią wymaganą efektywność energetyczną. Izolacje techniczne wykonywane są podczas konserwacji oraz remontów i nastawione są na oszczędzanie energii. Wyroby służące do wykonywania izolacji technicznych to płaszcze ochronne, otuliny, obejmy, kształtki, taśmy itd. Korzystamy z gotowych produktów, które należy przyciąć na wymiar i przykleić oraz bardziej złożonych izolacji np. płaszcza ochronnego na aparaturę.

Izolacje akustyczne w Toruniu

Izolacja akustyczna zapewnia zmniejszenie dźwięku, który przechodzi przez dane struktury. Występują dwa typy izolacji akustycznej w obiektach a mianowicie izolacja od dźwięków pochodzących z powietrza oraz izolacja pochodząca od dźwięków uderzeniowych. Jesteśmy firmą wykonująca izolacje akustyczne w Toruniu która realizuje izolacje zimnochronne i ciepłochronne. Izolacje zimnochronne w Toruniu mają na celu zapewnienie utrzymania niskiej temperatury w wielu procesach technologicznych oraz produkcyjnych.Takie izolacje mają zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją.

Izolacje ciepłochronne w Toruniu

Wykonywane izolacje ciepłochronne w Toruniu zapewniają zatrzymanie ciepła w środku konkretnej instalacji. Chronią środowisko zewnętrzne przed ewentualnym negatywnym działaniem wysokich temperatur, ponadto wpływają na ograniczenie strat energii. Profesjonalnie wykonana izolacja ciepłochronna pozwoli zmniejszyć koszty ponoszone na utrzymaniem instalacji, poza tym zwiększa bezpieczeństwo podczas jej użytkowania.

Usługa rekuperacji w Toruniu

Oferujemy Państwu wykonanie rekuperacji w Toruniu. Rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, pozwala to w oszczędny sposób doprowadzić do budynków świeże powietrze bez konieczności otwierania okien bez względu na porę roku. Na naszą usługę składa się: projektowanie, doradztwo a także montaż systemów rekuperacji. Efektem naszej pracy będzie zwiększenie komfortu klimatycznego i stały dopływ świeżego powietrza, niwelowanie nieprzyjemnych zapachów i wilgoci. Ponadto szybko można uzyskać oszczędności na opłatach za ogrzewanie, ochronę prze możliwością pojawienia się grzyba i pleśni w budynku.

Izolacje przemysłowe w Toruniu

Od dawna zajmujemy się wykonywaniem izolacji przemysłowej w Toruniu i mamy doświadczenie jak prawidłowo zaprojektować i gruntownie wykonać izolację, aby zagwarantować komfort termiczny i ograniczenie kosztów eksploatacji. Dobrze wykonana praca skutkuje długim jej użytkowaniem, dzięki czemu koszt usługi zostanie szybko zwrócony. Zapewniamy Państwa, że fachowa izolacja przemysłowa wyróżnia się prawidłową przepuszczalnością pary wodnej i usuwaniem problemu z wilgocią wewnątrz budynku. Wykorzystujemy wysokiej, jakości wełnę mineralną oraz inne materiały niezbędne do izolacji. Wykonywana przez nas usługa izolacji przemysłowych to także izolacje przewodów wentylacyjnych, izolacje zimnochronne i instalacje ciepłochronne. Wszystkie gałęzie przemysłu wymagają konkretnych instalacji, zdarza się, że pracę maszyn produkcyjnych zaburzają czynniki atmosferyczne. Aby temu zapobiec wykonywane są instalacje przemysłowe, które zapewniają dobre warunki do magazynowania towarów oraz ich transportowania. Wiele branży potrzebuje skutecznej ochrony akustycznej, izolacje akustyczne stwarzają wygodne warunki pracy dla ludzi oraz maszyn, które nie muszą zmagać się z falami akustycznymi.

Usługa wentylacji w Toruniu

Firma Izolwent zajmuje się również wykonywaniem wentylacji mechanicznej w oparciu o obowiązujące normy. Świadczymy usługi takie jak: montaż kanałów wentylacyjnych, wentylatorów kanałowych, dachowych itp. Wykonamy dla Państwa montaż i dostarczenie potrzebnych urządzeń takich jak: agregaty grzewczo-wentylacyjne, centrale nawiewowo-wywiewne itp. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej instalacji możliwa będzie wydajna wymiana zużytego powietrza na świeże. Jest to niezbędne po odpowiedniego rozprowadzania powietrza w budynku, uchroni przed wilgocią, która zbiera się w pomieszczeniach. Dużą zaletą wykorzystywania wentylacji mechanicznej, jest możliwość dokładnej regulacji względem ekspresyjności wymiany powietrza. Takie systemy wentylacyjne mogą stanowić uzupełnienie konstrukcji opierającej się na wentylacji grawitacyjnej, która nie może zapewnić wydajności na poziomie, jaki jest potrzebny dla danego obiektu.

Izolacje zbiorników przemysłowych w Toruniu

Nasza firma wykonuje izolacje zbiorników przemysłowych w Toruniu, świadczymy usługi izolacyjne dla różnych rozmiarów i kształtów zbiorników. Dokładnie wykonana izolacja zbiorników, przeznaczonych do przetrzymywania różnych substancji należy do najważniejszych wymagań, które muszą spełnić zakłady produkcyjne. Izolacja zbiorników służy minimalizacji start ciepła i zapewnienia konkretnej temperatury ich zawartości, dzięki czemu uzyskiwany jej prawidłowy przebieg procesów. Jest to istotne zarówno w zakładach przemysłu spożywczego, rolnictwie, montowniach itd. Izolacje zbiorników przemysłowych dotyczą zbiorników: wodnych, paliwowych i gazowych. Wykorzystujemy wysokiej, jakości materiały takie jak wełna mineralna, ceramiczna, szklana, otuliny, kauczuk itd.

Izolacje termiczne w Toruniu

Nasza firma wykonuje precyzyjny montaż izolacji termicznych w Toruniu, począwszy od wykonania projektu aż po końcowy odbiór, zapewniając fachowość w czasie całej realizacji usługi. Mamy świadomość, że izolacje termiczne chronią przed stratami ciepła, zapewniając uzyskanie optymalnej temperatury. Pozwoli to Państwu zmniejszyć koszty ogrzewania. Dysponujemy wykwalifikowaną załogą, która wykorzystuje tylko wysokiej, jakości materiały. Nasi specjaliści wiedzą że, nieprawidłowo ułożona izolacja termiczna spowoduje powstawanie mostków termicznych, co negatywnie wpłynie, na jakość realizacji i przyczyni się do powstawania dużych strat energii. Każdy realizowany przez naszą firmę projekt przechodzi dokładną analizę, a wypracowana metoda jest efektem dopasowania do aktualnych potrzeb inwestorów. Nasi specjaliści opracowują projekty, które są całkowicie zgodne z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i przepisami. Posiadają wiedzę zawodową jak należy wykonać izolację, aby była trwała, efektywna a także estetyczna.