Rodzaje izolacji technicznych

Izolacje techniczne wykonuje się w celu utrzymania lub poprawy konkretnych warunków w różnego rodzaju instalacjach, rurach przesyłowych, kanałach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, systemach chłodniczych oraz zbiornikach przemysłowych. Wśród celów takich izolacji zwykle znaczenie ma poprawa efektywności energetycznej lub parametrów akustycznych bądź też ochrona przed szkodliwym działaniem określonych czynników np. wysokich temperatur, które mogą nieść ryzyko pożarów. O tym, jakie są podstawowe rodzaje izolacji technicznych, piszemy w dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się materiały do izolacji zimnochronnych?

Izolacje termiczne dzieli się na izolacje ciepłochronne i zimnochronne. Te pierwsze skutecznie chronią przed stratami ciepła, a te drugie przed wzrostem temperatur. Ich zastosowanie zgodne z przeznaczeniem pozwala istotnie ograniczyć wydatki na utrzymanie właściwej temperatury m.in. w obiektach przemysłowych. W poniższym artykule przedstawiliśmy charakterystykę materiałów wykorzystywanych w izolacjach zimnochronnych, które znajdują zastosowanie przy wykonywaniu izolacji rurociągów, zbiorników i kanałów wentylacyjnych m.in. w chłodniach czy magazynach. Sprawdź, czym wyróżniają się takie izolacje oraz jaki rodzaj materiałów wykorzystuje się do ochrony przed wykraplaniem i stratami energetycznymi.

Jakie materiały są wykorzystywane do izolacji zbiorników przemysłowych?

Izolacja zbiorników przemysłowych ma istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu licznych procesów. Jej głównym celem jest utrzymanie odpowiednich właściwości fizycznych niezbędnych do prawidłowego przechowywania. Tym samym niekiedy ważne jest schładzanie zbiorników, a czasem ich ogrzewanie. Innym razem konieczne jest wykonanie izolacji akustycznej.

Jak brzmi definicja instalacji przemysłowej?

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić rozwój gospodarczy bez wykorzystania w przemyśle nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na instalacje przemysłowe, które choć zazwyczaj są ukryte przed wzrokiem, to mają bezpośredni wpływ na rozwój każdego przedsiębiorstwa oraz ułatwiają jego sprawne funkcjonowanie.

5 powodów, by zainwestować w instalację akustyczną

Cisza to coś, czego w dzisiejszych czasach potrzebujemy coraz częściej. Często nawet swój wypoczynek planujemy tak, aby chociaż trochę tej ciszy zaznać. No i nie ma się co temu dziwić. Tempo życia powoduje, że wszystko wokół nas dzieje się szybko, nerwowo i głośno.